NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NOTNI ZAPISI

NOTNI ZAPISI
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Similar topics
Zadnje teme
» Trazim note pesme
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyUto Apr 23, 2024 10:04 pm od Skypi

» milanm - notni zapisi
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySre Mar 20, 2024 12:47 pm od milanm

» http://notko.ba
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Feb 26, 2024 8:13 pm od Skypi

» Trazim note od Narodnih kola i Instrumentala
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySre Feb 07, 2024 1:41 pm od Djoleat

» Trazim note -Pesme za decu
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyUto Feb 06, 2024 10:15 pm od Djoleat

» Notni zapisi Foršpilko
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2024 9:23 am od Skypi

» Obavestenje
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jan 01, 2024 6:27 am od Skypi

» Pocetnik
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Nov 20, 2023 11:40 am od Sajac

» Sevdalinke
milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Nov 17, 2023 8:50 pm od Skypi

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži

 

 milanm - notni zapisi

Ići dole 
+4
hrmnk
paolo_2
radojica
Skypi
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySub Nov 12, 2011 8:29 am

Prvo hvala Skypiju i Vasketu na čestitkama i izvinjenje zbog pogrešnog naziva Branimirovog i Čuburskog kola. Čubursko kolo sam skinuo sa nekog sajta pod nazivom Branimirovo kolo.

U ovo rano jutro ja mislim na veče. I to ne bilo kakvo, već veselo veče. Stariji članovi foruma se verovatno sećaju popularne radio emisije "Veselo veče" koja je davno, šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog veka emitovana nedeljom uveče naizmenično iz studija radio Beograda, Zagreba i Sarajeva. Tada smo uživali u duhovitim skečevima koje su izvodili Mija, Čkalja i drugi veliki glumci i komičari. Emisija iz studija radio Beograda je imala i špicu koja mi je ostala u sećanju. Špica je delimično nastala obradom vojvođanske narodne pesme "Ajte amo momci, cure (da se veselimo)". Nažalost nemam snimak te špice, pa sam iz sećanja pokušao da je zapišem. Evo rezultata:

Veselo veče - špica

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nisam potpuno siguran za celu melodiju, a takođe mi fali i deo teksta, pa bih bio zahvalan ako se neko seća ove špice, da dopuni tekst ili ispravi melodiju.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyNed Okt 30, 2011 7:49 am

Još jedna stara pesma čiji je zapis urađen prema snimku Lepe Lukić:

Ovce čuva Mara kraj Morave

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySub Okt 22, 2011 6:23 am

Evo zapisa još jedne stare pesme:

Lojze se reže

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je urađen prema snimku Lepe Lukić:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Okt 07, 2011 4:17 pm

milanm ::


... Imam još jedan problem. Ti si u foršpilu i u refrenu koristio terce. Svuda su donje terce, osim u poslednja dva takta foršpila (taktovi 4 i 5) i poslednja dva takta refrena (taktovi 15 i 16), u kojima su po meni gornje terce. Kada bi se pisao samo osnovni (prvi) glas, mislim da bi trebalo da bude kao što je u mom ispravljenom zapisu u taktovima 7 i 8 (foršpil) i 27, 28 i 29 (refren). Ako bih svirao terce i u ovim taktovima bih koristio donje terce. Gornje terce u ovim taktovima zvuče atraktivno, ali po meni to odstupa od originala. Sličan problem sa gornjim tercama sam imao i u foršpilu pesme "Izgrajalo sunce" u mom prethodnom zapisu. Možda je problem u tome što sam naučio da se u najvećem broju slučajeva koriste donje terce, pa ne mogu da prepoznam gornje. Zamolio bih za objašnjenje.

Pozdrav

Skypi ?????
Ostali ????[/b]

Ne ostavljajte me u mraku neznanja!
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySre Okt 05, 2011 7:14 am



Stari ribar iz Zemuna - sa ispravkama

[You must be registered and logged in to see this image.]

Upređujući tvoj i moj jučerašnji zapis pesme "Stari ribar iz Zemuna", prihvatio sam većinu ispravki što se tiče visine pojedinih nota. Ostala je na par mesta mala razlika u trajanju pojedinih nota, jer moje malo tvrđe uši to tako čuju. Po meni najvažnija ispravka je u vrsti upotrebljenih taktova. Dodavanjem osminskih pauza na počecima 3/8 taktova u mom prvom zapisu, došao sam do toga da su svi taktovi istih dužina. U ispravljenom zapisu sam koristio 2/4 takt, zbog toga što se tako dobija kraći zapis (manje nota u taktovima sa znacima za ponavljanje - prima i sekunda volta, nego ako se koristi 4/4 takt). Nisam navikao da pauze dođu na početku takta, pa me je to povuklo na pogrešan put. Čovek se uči dok je živ (i opet umre kao budala), pa ću i ja valjda jednom ukapirati ove stvari.
Imam još jedan problem. Ti si u foršpilu i u refrenu koristio terce. Svuda su donje terce, osim u poslednja dva takta foršpila (taktovi 4 i 5) i poslednja dva takta refrena (taktovi 15 i 16), u kojima su po meni gornje terce. Kada bi se pisao samo osnovni (prvi) glas, mislim da bi trebalo da bude kao što je u mom ispravljenom zapisu u taktovima 7 i 8 (foršpil) i 27, 28 i 29 (refren). Ako bih svirao terce i u ovim taktovima bih koristio donje terce. Gornje terce u ovim taktovima zvuče atraktivno, ali po meni to odstupa od originala. Sličan problem sa gornjim tercama sam imao i u foršpilu pesme "Izgrajalo sunce" u mom prethodnom zapisu. Možda je problem u tome što sam naučio da se u najvećem broju slučajeva koriste donje terce, pa ne mogu da prepoznam gornje. Zamolio bih za objašnjenje.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyUto Okt 04, 2011 9:11 am

Već tridesetak godina živim u Zemunu. To je lep grad, (po meni naročito njegov deo koji se nalazi pored Dunava), ali se nešto ne sećam da se pominje u pesmama. Skoro sam u jednoj TV emisiji čuo pesmu "Stari ribar iz Zemuna" koju je izvodio Rade Vučković uz pratnju orkestra Baneta Đokića. Na YouTube sam našao ovu pesmu, pa evo odatle dobijenog mp3 snimka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i mog notnog zapisa ove pesme:

Star je ribar iz Zemuna

[You must be registered and logged in to see this image.]


U ovoj pesmi, kako sam je ja čuo, neobično mi je naizmenično smenjivanje 3/8 i 4/8 taktova. Mogao sam da dva takva takta spojim u takt 7/8, ali on me neodoljivo vuče na južnjački ritam (Makedonija i Južna Srbija) sa četiri akorda i tri pauze u taktu, što za pesmu o kojoj je reč ne odgovara. Molim za neki komentar ovih razmišljanja.

Pošto sam pomenuo Zemun, evo i parole koja se viđa po Zemunu: MUNZE KONZA. Nadam se da razumete. Ova šatrovački izrečena parola ima lokal patriotski ( a po meni i lokal šovinistički) prizvuk.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Sep 23, 2011 6:59 am

Prošli put sam postavio jednu staru pesmu Gvozdena Radičevića, a sada postavljam još jednu iz istog doba (polovina šezdesetih godina prošlog veka). Ovog puta je pesma u kojoj Gvozden peva u duetu sa Lepom Lukić:

Izgrejalo sunce

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i audio snimka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Meni je uvek interesantno da upoređujem stare snimke sa današnjim, a ovaj je baš dobar za to. Na primer, u taktovima 10 i 12 mi se čini da delovi koji se prate akordom H7 (ili B7 kako pišu ameri), traju jednu osminu, što ne omogućava da se u pratnji čuju i bas i akord. Lepše mi zvuči kada se ti delovi produže na jednu četvrtinu, pa ima vremena i za bas i za akord. Zato sam u taktu broj 10 ostavio 1/8, a u taktu broj 12 zapisao 1/4, pa neka svako izabere ono što mu više odgovara.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyUto Sep 13, 2011 11:17 am

hrmnk ::
Pozdrav Milane i ne brini. Prvo se ti dobro oporavi a za sve drugo ima vremena. Prvo je zdravlje a tebi će ga bog dati jer si ga tisuću puta zaslužio

Prvo veliko hvala prijatelju hrmnk na lepim rečima i željama. Obećao sam zapis pesme "Lijepa Jelka", ali me je profesor Hungary preduhitrio i postavio svoj zapis. Hvala mu. Ovom zapisu se ne može ništa ni dodati ni oduzeti. Zato sam pogledao "Spisak pesama za koje nema nota" i u njemu pronašao pesmu "Poleti golube moj" sa kojom je polovinom šezdesetih godina prošlog veka (ako se ne varam baš 1965.god.) Gvozden Radičević postigao veliki uspeh. Da bi se strariji forumaši prisetili ove pesme, a mlađi možda prvi put čuli, evo prvo audio snimka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pored pesme koja je po meni vrlo lepa, posebno mi se dopada aranžnam sa frulom koja lepo boji celu pesmu.

Evo i mog pokušaja notnog zapisivanja ove pesme:

Poleti golube moj

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pošto mi je još uvek ograničeno vreme za rad na računaru, pa čak ni harmoniku ne smem duže da razvlačim, u ovom zapisu nije bilo finog peglanja (doterivanja), pa su verovatne greške naročito u foršpilu, a i nisu dodati oni lepi prelazi između pojedinih delova. Očekujem ispravke i dopune.

Pozdrav


Poslednji izmenio milanm dana Čet Jun 07, 2012 9:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
hrmnk
Vredan clan
Vredan clan
hrmnk


Broj poruka : 244
Datum upisa : 18.02.2009
Godina : 61
Lokacija : Zagreb

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyUto Sep 06, 2011 11:13 pm

Pozdrav Milane i ne brini. Prvo se ti dobro oporavi a za sve drugo ima vremena. Prvo je zdravlje a tebi će ga bog dati jer si ga tisuću puta zaslužio
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyUto Sep 06, 2011 7:31 am

hrmnk ::
Pozdrav Milane
Danas sam čuo ovu pjesmu i jako mi se sviđa a mislim da je to nešto u tvom stilu, pa ako ti se da da je staviš na papir bio bih ti zahvalan

pozz

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav za prijatelja hrmnk. Nisam mogao ranije da ti odgovorim, jer sam proteklu nedelju dana bio u bolnici na prilično komplikovanoj operaciji oka. Juče sam izašao i čim se još malo oporavim zapisaću ovu lepu pesmu. Na prvo slušanje ne izgleda teška.

Pozdrav i svim ostalim forumašima
Nazad na vrh Ići dole
hrmnk
Vredan clan
Vredan clan
hrmnk


Broj poruka : 244
Datum upisa : 18.02.2009
Godina : 61
Lokacija : Zagreb

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySub Avg 27, 2011 4:39 pm

Pozdrav Milane
Danas sam čuo ovu pjesmu i jako mi se sviđa a mislim da je to nešto u tvom stilu, pa ako ti se da da je staviš na papir bio bih ti zahvalan

pozz

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Avg 26, 2011 9:47 pm

Very Happy Pozdrav Milane
Drago mi je da si nasao snage i volje pored problema koje imas
da se javis sa notnim zapisima pesama koje su deca trazila.
I ja sam ih ranije zapisao kako sam ih pokupio na svirkama ali nisam imao
vremena da ih priblizim originalu.
Cvati ruzo moja
[You must be registered and logged in to see this image.]
U carsiju poslala me nana
[You must be registered and logged in to see this image.]


_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Avg 26, 2011 11:38 am

I pored problema koje trenutno imam, uželeo sam se malo notnih zapisa, pa sam u temi "Spisak pesama za koje nema nota" između ostalog našao i ovaj tekst:

"Radmila Dimić- Imala sam maramice dvije

Zora Dubljević: U čaršiju poslala me nana
Cvati ružo moja

Gvozden Radičevič: Poleti golube moj,
Slavica je njeno ime"


Pošto pesma "Imala sam maramice dvije" potpuno spada u moj fah, na brzinu sam napravio zapis, tako da nisam najsigurniji za delove pesme u Rubatu:

Imala sam maramice dvije

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo lošiji audio snimak ove pesme je:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Primetićete da je foršpil koji je korišćen u ovom snimku veoma sličan sa drugim delom Užičkog kola.

Što se tiče pesme "Cvati ružo moja", njen zapis sam već postavio u ovoj temi (na strani 2), doduše prema snimku Jasne Kočijašević. Odmah zatim je i moj profesor Hungary (a sudeći prema njegovoj reputaciji slobodno mogu da kažem i naš profesor) objavio svoj zapis sa potrebnim ispravkama. Za one koje mrzi da traže ove zapise, evo linkova:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pesmu "Slavica je njeno ime" Gvozdena Radičevića je ranije već postavio naš prijatelj enverr na njegovoj stranici:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kako ova pesma više nije među primerima koji se mogu besplatno skinuti, ne bih je ovde ponovo postavljao, ali to može da, ako želi, uradi sam Enver.

Pozdrav i nadam se da ću uskoro moći ponovo da se javim.

Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyNed Avg 14, 2011 10:47 am

Pre neki dan sam na radiju čuo jednu divnu sevdalinku na koju sam potpuno zaboravio. Malo sam pročeprkao po internetu i našao snimak ove pesme. Reč je o pesmi "Sinje more i dubine tvoje", a u izvođenju Bebe Selimović:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pregledao sam notne zapise koje imam i našao zapis ove pesme u knjizi "Sevdah Bošnjaka" Muhameda Žera, koja je postavljena i na ovom forumu (vidi temu "Sa mog tavana - Vergas" na strani 2). U ovom zapisu nema foršpila, pa sam ga dodao. Takođe sam se usudio da zapis iz knjige malo promenim, pošto mi se čini da je Beba Selimović malo drugačije otpevala. Rezultat tog mog igranja je:

Sinje more i dubine tvoje

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav

PS. Verovatno me neko vreme (nadam se kraće) neće biti sa novim zapisima.
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Avg 08, 2011 9:32 am

Još jedna lepa stara pesma:

Ja pogledah preko kola

[You must be registered and logged in to see this image.]

Od tri snimka ove pesme koje imam, odabrao sam snimak Vide Pavlović (pošto je aranžman za tamburaše, a u poslednje vreme se tambure nešto retko pominju na forumu) i po njemu napravio zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySre Avg 03, 2011 9:42 am



Mislio sam noć i dan

[You must be registered and logged in to see this image.]

Čini mi se da je ovako zapis čitljiviji jer ima manje razrešnica. Da li imaš neki poseban razlog za korišćrnje nota Ais, Dis i Gis, ili ti je tako bilo lakše (jednostavnije)?
Nadam se da ne cepam dlaku na dva dela, pošto pesma zapisana na oba načina isto zvuči, to jest, oba načina su muzički tačna.
S drauge strane, kad malo pogledam zapis i harmoniju, mislim da se u pesmi smenjuju C dur i C mol lestvice, a u C molu upravo postoje note B, Es i As. Čak šta više, pesma bi mogla da se zapiše i na treći način. Naime, delovi u C molu bi mogli da na početku imaju tri snizilice (na H, E i A), pa kad dođe deo u C duru išle bi tri razrešnice i tako naizmenično do kraja pesme. Mislim da bi takav zapis takođe bio muzički ispravan, ali možda malo nepregledniji zbog čestih promena korišćene lestvice.
Voleo bih da pročitam tvoj komentar ovih mojih razmišljanja. Naravno da su komentari i ostalih forumaša dobrodošli.
P.S. Malo sam modifikovao i kraj tvog zapisa, jer se prilikom ponavljanja refrena završetak razlikuje od prvog prolaza.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Avg 01, 2011 9:41 am

Još jedna stara pesma koja se meni sviđa. Nadam se da će se dopasti još po nekom:

Mislio sam noć i dan

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku Dragoljuba Lazarevića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jul 25, 2011 9:05 am

Evo još jedne stare i lepe pesme:

Nešto mi se pamet pomeravlja

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku ansambla Narakord:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovaj snimak ima šmek starogradskih pesama, dok snimak Raše Pavlovića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

i ako je melodijski isti, više naginje narodnjačkom zvuku.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jul 18, 2011 4:43 pm

Very Happy Eto da se i ja pridruzim s' nasom verzijom
otprilike po legendi Djoletu.
Koliko se curica muvalo s' ovom pesmom.

Simpatija-Djordje Marjanovic
[You must be registered and logged in to see this image.]
.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jul 18, 2011 9:03 am

Posle pesme "Sympathy" iz prošlog priloga, koji je u neku ruku vanredan, danas se vraćam uobičajenim pesmama koje ovde postavljam. Ovog puta je izbor pao na pesmu:

Sinoć mi dragi dolazi

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku Dušice Bilkić:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySub Jul 16, 2011 9:15 am

Very Happy Very Happy Very Happy
Hvala ti Milane kad si je iskopao.Stvarno nedostaje u kolekciji.
Mozda moze da se nadje ali za free sumnjam.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySub Jul 16, 2011 6:13 am

milanm ::

Pozdrav i neka se vrate i ožive stare dobre pesme.

Evo jednog mog doprinosa povratku starih pesama. Naime, pre par dana sam listao jednu staru, raskupusanu notnu svesku iz 60-ih i 70-tih godina prošlog veka. U njoj su uglavnom moji prvi pokušaji zapisivanja tadašnjih pesama, koji mi sad izgledaju smešno. Naime, sve note su bile istog trajanja (obično polovine), taktova uglavnom nije bilo (cela pesma jedan takt), jer jednostavno nisam znao da to definišem. Bilo mi je bitno da tačno zapišem visinu nota, a njihovo trajanje sam određivao pevušeći pesmu prilikom sviranja. Među takvim "notnim zapisima" sam pronašao i jedan pravi. Reč je o pesmi "Sympathy" grupe Rare Bird (Retka Ptica), koja je bila veliki hit u to davno vreme. Koliko se sećam, kod nas je ovu pesmu snimio Đorđe Marjanović. Pošto tada nije bilo računara, interneta i ovog foruma, stvarno se ne sećam kako sam došao do zapisa ove pesme. Danas je sve to mnogo lakše, jer sam lako na internetu našao mp3 zapis i reči ove pesme. Verujem da velika većina forumaša nije čula ovu pesmu, pa sam je zato prepisao i ovde je postavljam:

Sympathy

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zbog drugih obaveza i interesovanja sam ubrzo ostavio svirku i zapisivanje pesama, pa sam im se vratio tek pre par godina, ali ovoga puta uz malo čitanja teorije muzike, što mi je mnogo pomoglo u sviranju i pokušajima zapisivanja onog što sviram.

Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jul 11, 2011 9:57 am

Posle nekoliko starih pesama, za promenu danas postavljam jednu malo mlađu, ili bolje rečeno malo manje staru pesmu. Reč je o pesmi:

Pođi u moju Srbiju

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku Milana Babića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ova pesma spada u novokomponovane, ali one prave, koje se oslanjaju na izvornu muziku, pa kad se tome doda i dobar pevač, eto radosti za uši.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jul 04, 2011 6:26 am

Danas postavljam zapis još jedne lepe stare pesme koju je komponovao legendarni Mija Krnjevac:

Nabrala je devojka

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zapis je napravljen prema snimku Dragoljuba Lazarevića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jun 27, 2011 8:26 pm

Very Happy Pozdrav
Hvala za jos jedan notni zapis stare narodne muzike.
Gde zaboravi prijatelja Hungarija.Ta on je zapisao vise nego
ti i ja zajedno od kad je na forumu i to izuzetnih pesama koje
ni pomocu trikova ne mozes naci.
Uvek je nezahvalno nabrajati ali tu je Enver koji je podelio
dobar broj notnih zapisa,kolega kletklet sa par zapisa..
Da ne govorim o bratu Vergasu,prijatelju Teacheru,hrmnk,Mamuli,nenad ns...
Eto i meni stala pamet kad bi hteo da nabrojim sve koji su svoje notne
knjige podelili sa nama.
Mi se tim zapisivanjem bavimo iz hobija,a sad sto nema vise kolega koji
se tim bave sta ces.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jun 27, 2011 9:13 am

milanm ::
Pozdrav i neka se vrate i ožive stare dobre pesme.

Pošto sam citirao samog sebe, da pređam sa reči na stare dobre pesme.
Evo jedne takve:

Mene majka poslala

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku Anice Jocić:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav i voleo bih da pored Skypija i mene vidim još nekoga da da doprinos povratku starih lepih pesmama.
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Jun 24, 2011 8:28 am

Skypi ::
Very Happy za naseg Milana jer znam da ce mu se svideti.

Donna Donna (French version) - Claude François


Skypi veliko hvala na podsećanju na ovu prelepu pesmu. Sećam je se iz mlađih dana (kada sam prilično neuspešno pokušavao da prosviram gitaru) i to u izvođenju Donovana i Džoan Baez, dok sam verziju Kloda Fransoa možda čuo, ali se stvarno ne sećam.

Pozdrav i neka se vrate i ožive stare dobre pesme.
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPet Jun 24, 2011 7:50 am

Very Happy za naseg Milana jer znam da ce mu se svideti.

Donna Donna (French version) - Claude François

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jun 20, 2011 7:59 am

Evo još jedne starije pesme "Ova moja maramica roza". Pevalo ju je dosta pevača, a ja sam izabrao verziju starog majstora Pavla Stefanovića:

Ova moja maramica roza

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i mp3 snimka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nadam se da nisam mnogo grešio u foršpilu, malo mi je teže išao.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jun 13, 2011 6:16 am

Ovog puta postavljam zapis jedne pesme stare pola veka. Za današnje vreme deluje dosta jednostavno, ali to je bilo vreme kada se i novokomponovana narodna muzika značajno oslanjala na izvornu. Kasnije su u naš melos ušli grčki, španski, turski i čiji sve još motivi, a naši originalni su nažalost dosta potisnuti. Pesmu je komponovao stari majstor Dragiša Nedović, a na ovom snimku pevaju Nada Spasojević i Mile Stefanović. Priznajem da mi imena ovih pevača nisu poznata.

"Ladovina usred vinograda"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Video zapis ove pesme sam našao na Youtube (doduše samo fotografija a ne i video snimak), pa sam odatle napravio mp3 zapis. Možda je i zbog toga ton malo tanji.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Jun 06, 2011 6:14 am

Ovo je moj domaći zadatak za ovaj vikend. Da budem iskren, pošto sam prethodnih dana bio na godišnjem odmoru, zadatak sam počeo da radim i pre vikenda, kako bih ga završio i na vreme postavio.
Do sada je na forumu bilo prilično nota pesama Miroslava Ilića, što skeniranih iz raznih zbirki, što radova našeg domaćina Skypija. Ipak, nisam primetio da postoji zapis jedne od dve, po meni, najlepše njegove pesme. Za jednu od te dve pesme (Devojka iz grada) postavljeno je par zapisa, dok za drugu (Moravsko predvečerje) nema zapisa. Da li je to slučajnost, ali obe ove prelepe pesme je osmislio Obren Pjevović. Namerno nisam upotrebio izraz "napisao", jer čika Obren, kako su ga zvali, nije znao note ni muzičku teoriju, ali mu to nije smetalo da muziku koju je osećao srcem daruje i drugima.
Dakle, evo mog pokušaja zapisa ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this image.]

U sledećem fajlu se pored mp3 snimka ove pesme, nalazi i notni zapis u pdf formatu:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Puno muka mi je zadao prvi deo pesme (u Rubato ritmu), dok je kod drugog dela bilo nešto lakše jer postoji ritam (dvojka), pa je lakše odrediti trajanje pojedinih nota. Očekujem ispravke i dopune (prelazi u taktovima koje sam ostavio praznim na početku i kraju rubato dela pesme).

Pozdrav



Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyNed Jun 05, 2011 6:10 am

Skypi ::
Very Happy E Milane da ne bi tebe nikad ne bih saznao koja
je ovo stvar,a svirao sam je u spletu kao instrumental.
Niko nije znao koja je.

Moj Skypi, dosta je godina iza mene pa pamtim one lepe stare pesme iz doba mladosti, mada malo memorija popušta pa se ne mogu uvek setiti naziva pesme ili izvođača. Zato o današnjoj "muzici" nemam pojma, ali mi ona ne smeta jer je jednostavno ne slušam (ignorišem). O ukusima ne vredi raspravljati, pa neka svako sluša ono što voli i što mu prija.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySub Jun 04, 2011 3:59 pm

Very Happy E Milane da ne bi tebe nikad ne bih saznao koja
je ovo stvar,a svirao sam je u spletu kao instrumental.
Niko nije znao koja je.

[You must be registered and logged in to see this link.]


[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Maj 30, 2011 6:59 am

Danas postavljam zapis jedne lepe stare, ali nažalost, malo zaboravljene pesme.

Čuvam ovce sve po dolovima

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen po snimku Radmile Dimić, legende naše narodne pesme.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Često slušam snimke ove pevačice, a imam zadovoljstvo da u emisiji narodne muzike na RTS-u "Leti, leti, pesmo moja mila" često čujem i njenu unuku Vesnu Dimić. Što naš narod kaže: "Neće iver daleko od klade".

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Maj 23, 2011 7:12 am

Evo dobrog primera da se sa svega tri različite note (2. 3. i 4. stupanj skale) može napraviti lepa i pevljiva pesma. Napomena: drugi deo pesme je istovetan prvom, samo je transponovan iz A dura u Ddur, dakle opet samo tri note. ... Ups! Prevideo sam samo jednu osminku na prvom stupnju skale! Ma i bez nje bi pesma bila isto tako lepa. Reč je o pesmi:

Šta to radiš Maro

[You must be registered and logged in to see this image.]


Zapis je urađen prema snimku koji su snimili Lepa Lukić i Raša Pavlović:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Maj 16, 2011 7:24 am


Tri devojke zbor zborile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku Predraga Cuneta Gojkovića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Specifičnost ovog snimka je da u pesmi postoje tri foršpila. Prvi je na početku pesme i on je praktično jednak njenom refrenu (za ovo se zalaže naš domaćin Skypi), drugi foršpil je između prve i druge strofe, a treći između druge i treće strofe. Zapisao sam sva tri foršpila, pa ko voli nek izvoli.

Pozdrav


Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySre Maj 11, 2011 9:22 am

Very Happy Pozdrav
Nesto mi se ne da da skinem mp3 a nemam pesmu.
Gledajuci notni zapis logicno mi je da je tu C7 u nekom obrtaju.(G Bb C E)
Moze i (C7-9).
Ako je dim u pitanju odgovara takodje neki obrtaj (G Db E Bb ).
Ja bih svirao C7.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptySre Maj 11, 2011 7:10 am

Ovog puta postavljam zapis jedne pesme iz repertoara Dušice Bilkić.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Starim putem opet dodji
[You must be registered and logged in to see this image.]

Notni zapis ove, bar za mene, lepe pesme, mi je zado dosta muka i potrošio puno vremena, pa i pored svega nisam najzadovoljniji rezultatom. Zato očekujem ispravke (Profesor i Skypi, a mogu i ostali forumaši dobre volje), kao i odgovor na pitanje: Koji je akord u poslednjem taktu refrena (pre početka foršpila za sledeću strofu)? Meni se čini da je to neki dim, ali nisam siguran, pa čak nisam siguran ni koji mu je osnovni ton. Zato sam u zapisu ostavio pauzu.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 9:35 am

Very Happy Sretan i tebi I Maj ali po obicaju kisa nam ga pokvari.
Hvala za notni zapis.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 9:26 am

Posle male pauze zbog porodičnih i poslovnih obaveza, evo me ponovo sa pesmama koje volim. Ovoga puta, da bih radno proslavio današnji praznik (nek je srećan onima koji ga se sećaju i obeležavaju), postavljam zapis jedne pesme iz repertoara Milana Babića:

Jesen stigla, ogolele grane

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i mp3 snimka ove lepe pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Apr 18, 2011 10:12 am


[/b]
Evo još jedne stare pesme iz repertoara Braće Bajić:

Vetar duva, šljive opadaju

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Apr 11, 2011 9:40 am

Evo jedne stare pesme iz pera Dragiše Nedovića, koja je potpuno u duhu izvorne narodne muzike, tako da se slobodno može smatrati i izvornom pesmom.

Kosio sam seno

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je urađen prema snimku Milana Babića:

[You must be registered and logged in to see this link.]



Poslednji izmenio milanm dana Pet Apr 15, 2011 10:28 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Apr 04, 2011 9:24 am

Još jedna lepa pesma iz repertoara Jasne Kočijašević:

U ranama srce moje

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i mp3 snimka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Mar 28, 2011 7:10 am

Još jedna lepa, stara pesma:

Cvati ružo moja

[You must be registered and logged in to see this image.]


Evo i mp3 snimka ove pesme u izvođenju Jasne kočijašević:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Mar 21, 2011 10:13 am

Nisam skoro postavio nešto sa južne pruge, pa da bih to ispravio evo jedne stare i lepe pesme:

Pošla Rumena


[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku sa radija. Mislim da je interpretator Danka Stojiljković:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Mar 14, 2011 11:01 am

Evo još jedne iz grupe starih, meni dragih pesama:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapis je napravljen prema snimku Anice Jocić:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Mar 07, 2011 10:47 am

Do sada sam postavio dosta notnih zapisa starih i po meni lepih pesama. Pesma koju danas postavljam možda nije najstarija po vremenu postanka, ali sam siguran da je audio snimak po kome sam napravio notni zapis, ubedljivo najstariji od svih do sada:

Livadica svud okolo žica

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i audio zapisa ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zapis potiče iz dvadestih godina prošlog veka. Peva Vinka Elesin uz pratnju tamburaškog orkestra Martina Kapuđije i izuzetne violine (da ne kažem ćemane) Milovana Dokića.
Onima kojima se ovaj snimak dopadne ili bar bude interesantan, preporučujem da pogledaju moj današnji prilog u temi "Nešto izuzetno".

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Feb 28, 2011 10:21 am

Prošla pesma koju sam postavio je bila "tamburaška", a danas postavljam jednu "trubačku". To je jedna od niza pesama Slobodana Muline posvećenih Zlatiboru (Zlatibore pitaj Taru, Zlatibore visoka planino ...). Ova je, bar meni, manje poznata:

Zlatibore uspomeno

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo i mp3 snimka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Prilikom izrade zapisa imao sam nekoliko nedoumica. Jedna od njih je četvrti tat foršpila. Nešto mi se tu ne uklapa, ali nisam našao bolje rešenje.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Feb 21, 2011 9:54 am

Evo još jedne pesme koju peva, po meni, naša najbolja pevačica (vidi moju prethodnu poruku):

Sjaj meseče večeras

[You must be registered and logged in to see this image.]

Snimak po kome je našpravljen zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Primetićete da je prvi deo ove pesme (strofa) veoma sličan (skoro istovetan) sa poznatom pesmom "Širok Dunav ravan Srem", za koju su notni zapisi već postavljeni na forumu. To mi je dosta pomoglo pri izradi ovog zapisa.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 EmptyPon Feb 14, 2011 8:38 am


Ovog puta postavljam zapis jedne lepe stare pesme:

Oj devojko mala

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pesmu je snimilo dosta pevača, a ovaj zapis je urađen prema snimku Merime Njegomir, jednog od najlepših ženskih glasova u našoj narodnoj muzici. U stvari, ako se ja pitam, to je već duže vreme definitivno najlepši ženski glas u našoj muzici. Nadam se da sa ovim mišljenjem nisam usamljen.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





milanm - notni zapisi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
milanm - notni zapisi
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Notni zapisi
» Notni zapisi Oli
» Notni zapisi iz notnih sveski

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
NOTNI ZAPISI :: Notni zapisi - Forum :: Notni zapisi-EX YU muzike-
Skoči na: