NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NOTNI ZAPISI

NOTNI ZAPISI
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Similar topics
Zadnje teme
» milanm - notni zapisi
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Mar 20, 2024 12:47 pm od milanm

» Trazim note pesme
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyUto Mar 12, 2024 1:58 pm od Skypi

» http://notko.ba
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Feb 26, 2024 8:13 pm od Skypi

» Trazim note od Narodnih kola i Instrumentala
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Feb 07, 2024 1:41 pm od Djoleat

» Trazim note -Pesme za decu
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyUto Feb 06, 2024 10:15 pm od Djoleat

» Notni zapisi Foršpilko
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2024 9:23 am od Skypi

» Obavestenje
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Jan 01, 2024 6:27 am od Skypi

» Pocetnik
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Nov 20, 2023 11:40 am od Sajac

» Sevdalinke
milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Nov 17, 2023 8:50 pm od Skypi

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži

 

 milanm - notni zapisi

Ići dole 
+4
hrmnk
paolo_2
radojica
Skypi
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
nikolicoliver73
Vredan clan
Vredan clan



Broj poruka : 793
Datum upisa : 04.05.2011
Godina : 50

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyČet Jan 02, 2020 5:15 pm

milanm ::
Jedna od meni omiljenih pesama je i "Zapevala sojka ptica". Veliki broj pevača je snimio ovu pesmu. U većini ovih snimaka nema posebnog uvoda (foršpila). Naišao sam i na dva snimka u kojima postoji uvod različit od melodije pesme. To su:

Dragica Radosavljević - Zapevala sojka ptica
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vasilija Radojčić - Zapevala sojka ptica
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pošto su mi se ovi uvodi dopali, pokušao sam da ih zapišem:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Varijanta 1 je sa snimka Dragice Radosavljević, a verijanta 2 sa snimka Vasilije Radojčić.

Pozdrav i srećna Nova godina i Božić.








.
Kolega ne može se preuzeti zapis koji si postavio.
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyUto Dec 31, 2019 8:34 am

Jedna od meni omiljenih pesama je i "Zapevala sojka ptica". Veliki broj pevača je snimio ovu pesmu. U većini ovih snimaka nema posebnog uvoda (foršpila). Naišao sam i na dva snimka u kojima postoji uvod različit od melodije pesme. To su:

Dragica Radosavljević - Zapevala sojka ptica
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vasilija Radojčić - Zapevala sojka ptica
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pošto su mi se ovi uvodi dopali, pokušao sam da ih zapišem:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Varijanta 1 je sa snimka Dragice Radosavljević, a verijanta 2 sa snimka Vasilije Radojčić.

Pozdrav i srećna Nova godina i Božić.








.
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyNed Dec 08, 2019 10:16 am

Još jedna stara pesma (snimak iz 1962. godine):
Duet Radulović-Jovanović "Jana šeta po gradini"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Foršpil je identičan pesmi, s tim da je na početku u Eb duru a između strofa u Ab duru.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyNed Nov 17, 2019 9:48 am

Evo malog podsećanja na braću Bajić i na njihovu interpretaciju pesme "Ovim šorom Jagodo":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2019 10:49 pm

Evo još jedne starije pesme "Čija li je ono devojka malena" u verziji Raše Pavlovića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis ove pesme (u mojoj verziji) bi bio:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Sep 16, 2019 3:48 pm

Često slušam snimke verovatno najbolje interpretatorke pesama sa Kosova - Mare Đorđević. Među njima je i pesma "Čaglavčanke sve devojke":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nisam primetio na forumu notni zapis ove pesme, koja nam objašnjava razliku između devojaka iz Čaglavice i Lipljana, pa evo mog pokušaja zapisa ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Jul 15, 2019 1:46 pm

Evo još jedne pesme, stare pola veka, koju je snimila Radmila Dimić. Reč je o pesmi "Koliko te dragi volim". Kako je nisam našao na Youtube, pored notnog zapisa dajem i mp3 snimak: 

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Jun 14, 2019 2:07 pm

Sticajem okolnosti poslednjih skoro godinu dana se baš nisam družio sa muzikom. Sada sam za povratak naišao na jednu pesmicu koju je u tamburaškoj verziji snimio Zvonko Bogdan. Pesma se zove "Šta će selo kad ne bude (nestane) mene?"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pokušaj zapisa ove pesmice je ispao ovako:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyUto Sep 25, 2018 2:18 pm

Pre neki dan je naš emir92 postavio notni zapis pesme Novice Negovanovića "Prolazi nam mladost (Momačka pesma)". Evo još jedne Novicine pesme: "Ti lepotom čuda stvaraš":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo bi bio moj pokušaj zapisa ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Reči "pokušaj zapisa" se posebno odnose na foršpil ove pesme, jer su bar za mene, Novicini foršpili dosta teški, puni trilera i stakata. Možda je najbolji primer za to foršpil za pesmu "Prođe leto trideseto".

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Maj 21, 2018 8:35 am

Evo još jedne stare pesme koju je snimila Radmila Dimić. Pesmu "Livade su procvetale" u njenom izvođenju nisam našao na Youtube-u, pa zato pored notnog zapisa dajem i mp3 snimak.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Apr 23, 2018 7:04 am

Evo jedne stare lagane pesme, koja se retko čuje. Pesma je "Cuvam ovce u livadi sama" a davno je otpvala Radmila Dimić. Nisam je našao na Youtube-u pa zato pored notnog zapisa postavljam i mp3 snimak:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Možda ova pesma i nije nešto posebno, ali kao dodatak vam dajem link

[You must be registered and logged in to see this link.]

sa pesmom "Poranio Milorad" (poznata i kao "Jesen stiže rana") u izvođenju Radmile Dimić. Ova pesma spada u red meni nekoliko najdražih, a Radmila je svojom interpretacijom toliko visoko postavila letvicu, da bi retko koji današnji pevač mogao da je preskoči. Nadam sa da će te i vi uživati u ovoj pesmi i interpretaciji, bar približno kao što ja skoro svakodnevno uživam.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyUto Feb 13, 2018 2:59 pm

Danilo Živković je bio jedan od najplodnijih kompzitora narodne muzike u drugoj polovini prošlog veka. Napisao je puno hitova za dosta pevača, a i sam je snimio neke svoje pesme. Verovatno je najveću popularnost stekla pesma "Jugoslavijo (Od Vardara pa do Triglava)". Jedna od njegovih pesama je  i "Mala moja namigušo":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i notnog zapisa ove pesme, kako je ja čujem:
 
[You must be registered and logged in to see this link.]

Poslušajte ovu pesmu, pa zatim i čujte mog Zemunca Vladu Kanića na primer u pesmi "Kućerak u Sremu". Ja sam se iznenadio koliko su Danilovi i Vladini glasovi slični. Doduše, moje uši su počele polako da popuštaju, ali mislim da ipak ne grešim.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Jan 10, 2018 2:52 pm

Evo jedne pesme stare skoro pola veka, koju je snimila Mira Vasiljević, a koja po meni može da bude školski primer kako treba da izgleda i kako treba da se otpeva pesma koja pretenduje da se nazove narodnom. Reč je o pesmi "Život piše uspomene" koju je napisao Ilija Spasojević:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Moj pokušaj zapisivanja ove pesme bi bio:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nadam se da ovim zapisom nisam unakazio ovu divnu pesmu. Još nešto, žao mi je što zbog bolesti Mira Vasiljević više nije muzički aktivna. Nadam se da će se oporaviti. To je svakako zaslužila svim onim što je dala našoj narodnoj muzici.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 12:33 pm

Skoro sam na jednom od kanala RTS-a video deo neke stare TV emisije u kojoj je učestvovala i Radojka Živković. Nažalost video sam samo jedan mali deo u kome je jedna od naših najvećih legendi harmonike otpevala i jednu meni nepoznatu pesmu. Prekopao sam svoj računar gde imam dosta njenih snimaka, ali te pesme nema. Tražio sam bezuspešno i na internetu i na kraju na Youtube našao jedan snimak na kome je samo deo ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pošto je Radojka Žiković je pre svega harmonikaš i kompzitor, pevanje joj nije najjača strana, ali bih voleo da ovu pesmu imam i celu. Bio bih zahvalan ako neko ima ceo snimak ili je veštiji od mene u pretraživanju interneta, da to postavi ovde na forumu. Pokušao sam da napravim notni zapis ove pesme, odnosno samo njenog dela koji je na ovom snimku i evo kako bi to moglo da bude:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4786
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Nov 17, 2017 3:25 pm

Hvala Milane

Kad smo vec kod Mile podsetio sam se kad je
neko trazio Aj,mene majka jednu ima jer je ona
davno snimila tu pesmu.Ne znam joj poreklo jer
je nemam medju sevdalinkama...A i ritam mi je s' juga?!
Ovde ima ceo snimak
[You must be registered and logged in to see this link.]

Imam zapis kako sam je pokupio na svirkama.
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Nov 17, 2017 1:10 pm

Evo jedne pesme stare oko pola veka. Reč je o pesmi "Kroz moj voćnjak putić vodi" koju je snimila Mila Matić. Nisam je našao na Youtube-u, već je iskopao sa svog hard diska (kako je tu dospela se stvarno ne sećam). Zato pored notnog zapisa postavljam i mp3 snimak:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Okt 13, 2017 7:20 am

Skypi ::
hvala
Mala ispravka u prolazu sto se tice takta.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Skypi hvala na ovoj ispravci. Više puta sam napominjao da su sve ispravke mojih zapisa dobrodošle, jer mi je jedan od ciljeva da nešto više naučim o muzici. Sa pokušajima zapisivanja pesama sam počeo pod stare dane, ali se nadam da sam ipak bar malo napredovao. Ko zna, možda će jednog dana to na kraju ispasti i dobro.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4786
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Okt 11, 2017 8:42 am

hvala
Mala ispravka u prolazu sto se tice takta.
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Okt 11, 2017 7:43 am

"Oro se vije kraj manastira" - još jedna lepa pesma sa južne pruge, ovoga puta u izvođenju Vanje Vojnović:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Sep 09, 2017 8:09 am

Danas postavljam zapis jedne prelepe stare i pomalo zaboravljene pesme koju je 1980 godine snimio Miroslav Ilić. Pesmu "Gina" je osmislio  Obren Pjevović. Ako nekoga interesuje zašto sam upotrebio termin osmislio a ne napisao, neka pogleda moj kometar za zapis pesme "Moravsko predvečerje" na strani 3 ove teme (datum je 6.jun 2011).

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i notnog zapisa:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Avg 11, 2017 2:51 pm

Skoro sam na radiju čuo jednu pesmu koja mi je bila nepoznata, ali mi se odmah dopala. Zapisao sam deo teksta i izguglao tekst i naziv pesme. Na Youtube sam našao tri snimka pesme "Kazi Suto, kazi duso" koju su snimili  Vasilija Radoijčić, Biljana Petković i Branimir Stošić. Nekako mi se najviše dopao poslednji snimak:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i zapisa pesme prema tom snimku:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Jul 03, 2017 6:11 pm

Evo jedne pesme iz 70-ih godina prošlog veka. Pesmu "Sa mnom zapevajte" je komponovala i odsvirala sa svojim ansamblom Radojka Živković, a otpevala Lepa Lukić:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Jun 14, 2017 8:08 am

Evo jedne stare pesme:"Ljubičice i ja bih te brala":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zapis pesme bi mogao da bude:

[You must be registered and logged in to see this link.]

O Mirjani Pavković koja ovde peva ovu pesmu ne znam ništa, osim da mi se njeno prezime čini veoma poznatim ...

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Maj 19, 2017 11:34 am

U mom prošlom prilogu sam postavio zapis pesme "Svirete mi čalgii", i izneo neke svoje dileme u vezi sa njim. Juče mi se javio kolega bonum_hominis sa svojim zapisom iste pesme. U njemu je ispravio nekoliko mojih grešaka u notama, ali što je još važnije  i sa ispravkama u harmoniji (akordima), koje daju još lepši utisak o ovoj pesmi. Da bi svi mogli da imaju ispravljeni zapis ove pesme, evo linka koji je postavio kolega bonum_hominis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Još jednom hvala na ovome.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Maj 17, 2017 8:41 am

Odavno nisam zapisao neku pesmu iz Makedonije. Zato sada evo pesme "Svirete mi čalgii". Mislim da je pesma delo Jončeta Hristovskog, a izabrao sam  snimak Čede Markovića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis bi mogao da bude nekako ovakav:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kod  zapisa ove pesme imam jednu dilemu. Naime u njoj se smenjuju dve lestvice. Jedna je Bb dur, a za drugu sam očekivao da je Gmol i to harmonijski mol (povišena nota Fis). Gledajući akorde na pojedinim mestima nešto mi nije štimalo, pa sam zaključio da se radi o lestvici koja se u žargonu naziva orijental, a dobija se ređanjem tonova iz Gmol harmonijske lestvice počevši od petog stupnja, na kome je u ovom slučaju ton D. To bi značilo da se radi o D orijental lestvici. Zamolio bih one koji su bliskiji sa teorijom muzike od mene da daju komentar na ova moja razmišljanja.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Maj 05, 2017 11:24 pm

Evo još jedne stare pesme iz Crne Gore. Reč je o pesmi "Zeleni se Zoro zelena livada". Od nekoliko verzija koje se mogu naći na Youtube izabrao sam verziju Mirka Rondovića, možda zbog foršpila koji mi se dopao:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Apr 22, 2017 7:59 am

Navikao sam da Dragoljuba Lazarevića slušam kao izvođača izvornih narodnih pesama. Međutim, on je snimao i po neku novokomponovanu pesmu. Evo jenog snimka iz 1967 god, gde u duetu sa Anom Blagojević peva pesmu "Noćas mi je dragi dolazio":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zapis pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Apr 03, 2017 11:01 am

Evo jedne stare goranske pesme u izvođenju legendarne Mare Đorđević, koja je bila i ostala jedna od najboljih interpretatora melosa sa Kosova. Reč je o pesmi "Goranine ćafanine":

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis bi mogao biti:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Napomena: Interesovalo me je značenje reči ćafanin. Jedino objašnjenje koje sam našao je da je to čovek sa dugim vratom.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Mar 13, 2017 10:01 am

Skypi ::
IDE MILE PUTIĆEM I PEVA - MIĆA TEOFILOVIĆ
[You must be registered and logged in to see this link.]

Jedna u tvom stilu.Da se ne zaboravi.
Hvala Skypi na podsećanju na ovu pesmu i na njenom zapisu. Evo sa moje strane još jedne stare pesme iz 1988:
Zorica Grba - "Ruža Šumadije"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nadam se da ćemo videti još zapisa starih pesama u kojima je melodija bila primarna stvar i koje se oslanjaju na domaći (ex YU) melos.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4786
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Mar 11, 2017 10:01 pm

IDE MILE PUTIĆEM I PEVA - MIĆA TEOFILOVIĆ
[You must be registered and logged in to see this link.]

Jedna u tvom stilu.Da se ne zaboravi.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Mar 01, 2017 11:43 pm

Još jedna stara dobra pesma koju je 1973 snimila Mira Vasiljević: Zri, zri tamjanika zri.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Notni zapis bi mogao da bude otprilike ovakav:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyČet Feb 16, 2017 7:09 pm

Ima 15 ili 16 godina kako nisam bio u Crnoj Gori. Ako već nisam tamo fizički putovao, evo sad sam krenuo na jedno kratko muzičko putovanje. Skoro sam naleteo na stari snimak Ismeta Krcića sa pesmom "Poranila Jagoda na vodu". Evo zapisa ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Jan 25, 2017 8:37 am

Pregledavajući snimke Cuneta Gojkovića koje imam na računaru, naišao sam i na jedan duet koji je stari majstor davno napravio sa Živkom Đurić. Pesma je "Bre devojče a gde čuvaš ovce?". Snimak mi se dopao, pa evo pokušaja da ga zapišem:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

pkpcbn


Broj poruka : 425
Datum upisa : 26.07.2011

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Nov 28, 2016 3:43 pm

milanm ::
Često slušam snimak Mire Vasiljević "Duni mi duni lađane". Pregledao sam svoju zbirku nota i nisam našao njen notni zapis, pa sam pokušao da ga napravim. Možda je nekad zapis ove pesme i bio na forumu, pa mi je promakao. Što kažu "Od viška glava ne boli", (osim ako je taj višak baš loše odrađen). U svakom slučaju evo mog pokušaja:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav od taze penzionera i još friškijeg četvorostrukog dede.

čestitke za penziju i četvero unučadi  cheers
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Nov 28, 2016 3:21 pm

Često slušam snimak Mire Vasiljević "Duni mi duni lađane". Pregledao sam svoju zbirku nota i nisam našao njen notni zapis, pa sam pokušao da ga napravim. Možda je nekad zapis ove pesme i bio na forumu, pa mi je promakao. Što kažu "Od viška glava ne boli", (osim ako je taj višak baš loše odrađen). U svakom slučaju evo mog pokušaja:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav od taze penzionera i još friškijeg četvorostrukog dede.
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyČet Nov 03, 2016 7:55 pm

Skoro sam postavio zapis pesme "Ima jedan becar stari" u izvođenju Čede Markovića. Današnji prilog je o još jednom bećaru, ovoga puta o njemu peva Cune Gojković. Izgleda da Cunetov "Bećar" ima manje sreće u životu od Čedinog.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Sep 19, 2016 6:53 pm

Na Youtube sam nabasao na jedan snimak stare vranjanske pesme "Jordanke mori, Jordabnke" u izvođenju Gordane Lazarević:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo pokušaja da napravim notni zapis ove pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyNed Avg 14, 2016 7:55 am

Juče sam postavio zapis pesme "Ima jedan bećar stari" i zamolio za korekcije u harmoniji. Veoma brzo mi je kolega emir92 poslao ispravku foršpila i harmonije. Da bi i svi ostali kojima se ova pesma dopala imali potpuno zadovljstvo, postavljam Emirovu ispravku:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sa ovim dodatnim akordima pesma dobija na lepoti i punoći zvuka. Veliko hvala Emire na ovom prilogu, kao i na svim ostalim prilozima koje nesebično deliš na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Avg 13, 2016 10:13 am

Navikao sam da Čedu Markovića slušam u pesmama iz Vranja, Kosova, Makedonije (uopšte iz južnih krajeva), kao i u odabranim novokomponovanim pesmama. Preturajući po hard disku na računaru, našao sam jedan njegov snimak koji mi je nekako promakao. Snimak je sa festivala "Vojvođanske zlatne žice 2007". Reč je o pesmi "Ima jedan bećar stari".  Pesma mi se dopala, a za Čedu šta da vam kažem; majstor ostaje majstor, bilo gde (u koji kraj) da ga bacite, on se dočeka na noge.
Pokušao sam da napravim i notni zapis ove pesme, pa evo kako bi to moglo da bude:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nisam proveravao da li na jutjubu postoji ovaj snimak, pa sam ga zato zapakovao zajedno sa notnim zapisom. U notnom zapisu sam harmoniju dao u najjednostavnijem obliku. Čini mi sa da tu postoje još neki akordi, ali moje znanje teorije i tvrde uši mi nisu omogućili da ih prepoznam. Bio bih zahvalan da neko da kompletnu harmoniju za ovaj zapis.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPon Jul 11, 2016 6:42 pm

U emisiji Radio televizije Vojvodine "Neka pesma kaže" pre par meseci je gostovala Anđelka Govedarović i pored ostalih pesama je otpevala i pesmu "Mila nano blago meni". Ova pesma je poznata i pod imenom "Žuti šećer" (početak refrena). Na Youtube-u sam pronašao nekoliko snimaka ove pesme, ali mi se posebno dopao snimak u kome Anđelku na harmonici prati legendarna Radojka Živković, koja je i autor ove pesme. Kako nemam notni zapis ove pesme, pokušao sam da ga napravim prema pomenutom snimku:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pored notnog zapisa ovde sam dao i video zapis (mp4), da se ne bi mučili oko njegovog nalaženja. Jeste da kvalitet videa nije naročit (snimak sa TV programa), ali po meni sadržaj zaslužuje svaku pažnju.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Jun 15, 2016 3:19 pm

Juče sam postavio zapis pesme "Stani, stani zoro" bez foršpila i zamolio da neko zapiše i foršpil. Ekspresno se javio Emir sa svojim zapisom foršpila:


"Stani stani zoro Ana Bekuta (Foršpil)

sendspace.com 4kw496

P.S.
Kolega milanm,evo po meni kako bi izgledao foršpil pjesme,A sada je tebi od volje ili da ga prepišeš u svom programu i kompletiraš pjesmu ili ostaviš kao dva zapisa.

Pozzzz...."


Zahvaljujem Emiru na brzoj reakciji, pa evo da kompletiram zapis pesme:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyUto Jun 14, 2016 4:47 pm

Skoro je u emisiji RTS-a "Ide Mile" gost bila Ana Bekuta i tada me je podsetila na jednu staru pesmu iz 1989. Reč je o pesmi "Stani, stani zoro". Evo pokušaja da zapišem note za ovu pesmu:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zapis je prema snimku sa Youtube:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Primetićete da nisam zapisao foršpil. Posle dosta pokušaja morao sam da priznam da je on za mene ipak bio prekrupan zalogaj. Sve što sam postigao je da to samo liči na foršpil, pa nebih to i postavljao. Molim one vičnije zapisivanju od mene (emir92, Skypi, ...) da se potrude i zapišu foršpil, kako bi se kompletirao zapis ove pesme. Naravno, ako ima grešaka i u samoj pesmi, ispravke su dobrodošle.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Maj 14, 2016 11:01 pm

Skoro sam posle dužeg vremena čuo pesmu "Verenica" koju je snimio Bora Drljača početkom sedamdesetih godina prošlog veka. Kako među notama koje imam nisam našao ovu pesmu, pokušao sam da je zapišem. Evo kako bi to moglo da izgleda:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Po savetu našeg domaćina na forumu Skypija nisam postavio mp3 snimak ove pesme, ali da bi onima koji su zainteresovani olakšao traženje evo adrese na Youtube:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4786
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Apr 23, 2016 10:17 am

Hvala Milane
Mislim da je suvisno da postavljas i mp3 tj. audio.
Note su sasvim dovoljne.Nas koje zanima lako cemo naci!?
Ima dosta snimaka te predivne pesme.
Tekst: Nedović Dragiša
Muzika: Miodrag Todorović Krnjevac
YouTube: Predrag Gojković Cune — Ja posadih jednu ružu belu
YouTube: Dušanka Labor — Ja posadih jednu ružu belu
YouTube: Sonja Perišić — Ja posadih jednu ružu belu
youtube: Andrija Era Ojdanic
Anica Jocic
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Apr 23, 2016 12:15 am

Postavljam još jednu staru pesmu koju je pre oko pola veka napisao Mija Krnjevac. Reč je o pesmi "Ja posadih jednu ružu belu". Našao sam snimak Anice Jocić i prema njemu napravio zapis:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Verujem da dobar deo forumaša nije do sada čuo ovu pesmu i nadam se da će se i njima dopasti.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySub Apr 02, 2016 7:03 am

milanm ::
Skoro sam na YouTubeu našao jedan video u kome Merima Njegomir i Cune Gojković pevaju par izvornih narodnih pesama (Oj devojče Piroćanče, Lepe li su nano Gružanke devojke i Oj Coko, Coko). Sudeći po njihovom izgledu, snimak je od pre bar dvadesetak godina, a pesme su još mnogo, mnogo starije ...
Pre tri godine (vidi nekoliko priloga ispod) sam pomenuo video Merime i Cuneta i postavio zapis pesme "Oj Coko,Coko". Još ranije, pre nego što sam naišao na ovaj video, sam postavio i zapis pesme "Lepe li su nano Gružanke devojke". U ovoj u živo otpevanoj pesmi veoma mi se dopao foršpil između prve i druge strofe, pa sam rešio da ga zapišem. Radi kompletnosti sam zapisao i foršpil između druge i treće strofe. Evo šta je od toga ispalo:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pošto verovatno ima grešaka u ovim zapisima, bilo bi lepo da neko ko je veštiji od mene da ispravke. Unapred hvala.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Mar 23, 2016 6:11 am

Evo još jedne pesme iz južnih krajeva. Reč je o pesmi "Ne plači Stano mori". U poslednje vreme sam je čuo nekoliko puta na programima radija i televizije i daj Bože da je to znak da se vraća stara, prava narodna pesma. Zapis sam napravio prema snimku Milice Milisavljević Dugalić:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptySre Mar 09, 2016 7:06 am

dboro ::
Pozdrav!
Znam da mozda remetim pravila foruma (unaprijed se izvinjavam) ali bih molio gosp. milanm ako moze da obnovi svoje stare linkove od prije nekoliko godina. Hvala!
Pošto su izgleda svi stari linkovi istekli, a kako patim od hroničnog nedostatka vremena, nema šanse da obnavljam svaki link zasebno, skupio sam, nadam se sve svoje stare zapise u jedan zip fajli evo ovde ga postavljam:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kada se anzipuje (raspakuje) ovaj fajl, dobijaju se svi notni zapisi pojedinačno.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyNed Mar 06, 2016 7:36 am

Prošlo je skoro 3 godine od kako se nisam pojavio na forumu i nisam pokušao da zapišem neku od starih pesama koju volim. Evo pokušaja da se zapiše pesma "Što gu nema Cveta" prema izvođenju starog majstora Čede Markovića:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pošto sam za ove tri godine sigurno malo muzički zarđao, eventualne ispravke su dobrodošle.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm




Broj poruka : 273
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 72
Lokacija : Zemun

milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 EmptyPet Mar 22, 2013 11:05 am

Skoro sam na YouTubeu našao jedan video u kome Merima Njegomir i Cune Gojković pevaju par izvornih narodnih pesama (Oj devojče Piroćanče, Lepe li su nano Gružanke devojke i Oj Coko, Coko). Sudeći po njihovom izgledu, snimak je od pre bar dvadesetak godina, a pesme su još mnogo, mnogo starije. Za jednu od njih (Oj Coko, Coko), bar koliko ja znam, nije bilo notnog zapisa na forumu, pa ga zato sada postavljam:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





milanm - notni zapisi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   milanm - notni zapisi - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
milanm - notni zapisi
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» notni zapisi
» ruski notni zapisi
» Notni zapisi za harmoniku

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
NOTNI ZAPISI :: Notni zapisi - Forum :: Notni zapisi-EX YU muzike-
Skoči na: