NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NOTNI ZAPISI

NOTNI ZAPISI
 
PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
Zadnje teme
» Trazim note pesme
Klasična gitara > akustična EmptyUto Apr 23, 2024 10:04 pm od Skypi

» milanm - notni zapisi
Klasična gitara > akustična EmptySre Mar 20, 2024 12:47 pm od milanm

» http://notko.ba
Klasična gitara > akustična EmptyPon Feb 26, 2024 8:13 pm od Skypi

» Trazim note od Narodnih kola i Instrumentala
Klasična gitara > akustična EmptySre Feb 07, 2024 1:41 pm od Djoleat

» Trazim note -Pesme za decu
Klasična gitara > akustična EmptyUto Feb 06, 2024 10:15 pm od Djoleat

» Notni zapisi Foršpilko
Klasična gitara > akustična EmptyČet Jan 18, 2024 9:23 am od Skypi

» Obavestenje
Klasična gitara > akustična EmptyPon Jan 01, 2024 6:27 am od Skypi

» Pocetnik
Klasična gitara > akustična EmptyPon Nov 20, 2023 11:40 am od Sajac

» Sevdalinke
Klasična gitara > akustična EmptyPet Nov 17, 2023 8:50 pm od Skypi

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži

 

 Klasična gitara > akustična

Ići dole 
+5
MOKSI
Log Out
Skypi
hrmnk
henri_007
9 posters
AutorPoruka
mladen12345




Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.03.2016

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Mar 20, 2016 11:03 pm

henri_007 ::
Evo došao sam u posjed jedne staaaare klasične gitare.... sad me zanima dali bi na nju bilo moguće staviti žice od akustične gitare ( dali je to uopće preporučljivo ) ili da stavim normalne žice za klasičnu i učim na klasičnoj?
Postovanje buduci gitarista.Na klasicnu gitaru niposto da stavljas celicne zice.Jedina marka zica koje su celicne,a smiju se staviti na klasicnu gitaru jeste(Classic S,THOMASTIK-INFELD)viena.Proizvode se u Austriji-WIEN,to jeste u Becu.Imaju fantastican zvuk,ali kostaju izmedju 20 i 25 Evra.Ako se odlucis da ih kupis,obavezno uz komplet zica naruci 4-u zicu rezerve,jer ona prva ce te izdati.Posto ne verujem da ces se odluciti za te zice,onda ti savetujem da kupis marke:HANABACH,SAVAREZ,PYRAMID ili AUGUSTINE-one su najjeftinije,a nisu lose,kostaju u Nemackoj 9,80 €.Ima jos jeftinijih zica,ali su jako lose.Nadam se da sam ti pomogao sa mojim savetom.Srdacan pozdrav od starog ucitelja gitare i harmonije.
Nazad na vrh Ići dole
javorko1




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.04.2015

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Apr 19, 2015 7:59 pm

Napravio sam novi nick...nije mi radiko nista!a tko je kriv?google s googl se nisam mogao spojit ..i molim moga frenda s kojim sam se dopisivao nek mi se javi
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySub Apr 04, 2015 8:08 pm

Ako pises pod svojim nick om znaci da si logovan...
E sad gde se to ne mozes spojiti i pogledati poruke.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
javorko




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.03.2015

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySub Apr 04, 2015 3:32 pm

Ja se ne mogu spojit i poglefati poruke ako moze skype to uredit hvala
Nazad na vrh Ići dole
javorko




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.03.2015

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Mar 16, 2015 9:01 am

znaci da ovako netko svira mora imati u prstima puno staza?ne pitam zbog, sebe vec zbog jednog frenda,koji svira,nazalost ne moze postici da svira akorde staccato, pa ode van ritma svirka
Nazad na vrh Ići dole
bonum_hominis




Broj poruka : 16
Datum upisa : 12.07.2012

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Mar 16, 2015 8:50 am

Zahteva
Nazad na vrh Ići dole
javorko




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.03.2015

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Mar 16, 2015 8:29 am

da skypie,upravu si..zarez,i fale htio sam vas nesto pitati, nasao sam klip na youtubu, od korisnika Lekcije Za Gitaru..ako se nekome da ukucati u youtube pa da mi kaze dal svirka od tog lika zahtjeva dugogodisnje vjezbanje?
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Mar 15, 2015 1:41 pm

Nije stavljao zareze a pretpostavljam da je mislio!?
Estam dvojka
Sirtaki grcki ritam
Orijental (Slican Beguine)

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
bonum_hominis




Broj poruka : 16
Datum upisa : 12.07.2012

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Ritam   Klasična gitara > akustična EmptyNed Mar 15, 2015 11:56 am

javorko ::
imam gitaristu koji je vrlo los u sviranju ritma koji je potreban za nas prostor...mislim na estam sirtaki orjent..

Baš me zanima koji je to ritam, imaš li neki primer?
Nazad na vrh Ići dole
javorko




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.03.2015

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySre Mar 11, 2015 2:52 pm

ja sam mu rekao da pusti neku svar na youtube i za njom polako ...medutim vise mi se cini da je njegova ljubav prema muzici na rijecima ,veliki je raspon izmedu imati zelju i nesto napraviti..u vrijeme kad smo svirali skupa napravio je pomak prema naprijed..i mislio sam da ce jos napredovati..medutim na jednoj frendi svirci vidio sam opet da je napravio korake prema nazad..nije vjezbao sta je trebao..mada se kune da se ne razdjava od gitare
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySre Mar 11, 2015 2:39 pm

To je najbrzi nacin da napreduje ako nadje nekog ko poducava to sto ga zanima.Takodje nek slusa muziku i vezba.Ako vec dobro svira zabavnu trebalo bi da skuzi i te ritmove koje si naveo.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
javorko




Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.03.2015

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySre Mar 11, 2015 12:10 pm

skype majstore možda je tema out topic ..nadam se da se neces ljudi..nesto me zanima a ti si iskusan tamburas kontras..sviram u duetu ajmo reci..imam gitaristu koji je vrlo los u sviranju ritma koji je potreban za nas prostor...mislim na estam sirtaki orjent..mene sad zanima slijedece..da li bi on trebao nekome otici da mu pokaze kako se svira ono sta treba?meni se cini da on to sam nece nikad savladati
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyČet Mar 17, 2011 12:04 pm

Pozdrav
Sorry za damu zbog pogresnog obracanja.
Cisto sumnjam da postoje dostupne za Download ali
mozda se varam.
Postavi links pa da vidimo.

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
MOKSI




Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.03.2011

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySre Mar 16, 2011 8:16 pm

Veliko hvala.Oduševljena sam knjigama,ipak ne znam kako da nabavim prve četiri.Na nekim stranim sajtovima postoje ali ne mogu da ih skinem.Srdačan pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Mar 14, 2011 5:42 pm

Very Happy Pozdrav i da ti pozelim dobrodoslicu kao kolegi po instrumentu.
Verovatno bi uskoro i sam pronasao to sto trazis.
https://skypi.forumsr.com/t52-za-gitariste

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
MOKSI




Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.03.2011

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Mar 14, 2011 4:17 pm

Da li neko može da stavi na sajt knjige za učenje klasične gitare Vjekoslava i Marije Andre,Gitara za svakoga?
Nazad na vrh Ići dole
hrmnk
Vredan clan
Vredan clan
hrmnk


Broj poruka : 244
Datum upisa : 18.02.2009
Godina : 61
Lokacija : Zagreb

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptySre Feb 10, 2010 1:23 pm

Ne znam što da ti odgovorim. Ako staviš metalne žice, otpuštaj ih nakon sviranja, a ako si početnik može ti zadavati malo muke prilikom sviranja kompliciranijih akorda kao što su Bare hvatovi (tako ih zovu gitaristi u mom kraju-nisam siguran da je to pravi naziv. To su oni kod kojih se svih šest žica drži na istom pragu kažiprstom). Ja sam dugo godina tako radio i nije bilo problema sa vratom. Inače upamti jedno. I najbolji svirač na lošem instrumentu loše zvući. Nažalost imao sam prilike u svom životu upoznat ljude koji su sa velikim ushitom započinjali sa svirkom ali i ubrzo odustajali. Jednom mi je prijatelj priznao da je prestao učiti gitaru zato što je loše zvučalo njegovo sviranje. Na jednom rođendanu donio je tu svoju gitaru i ja je nisam mogao uz nabolju volju svirati, jer iz nje nisu izlazili tonovi, već nešto poput udaranja po starim loncima. Bila je to neka jeftina gitara kupljena u Trstu u Italiji na Ponterosu (plac) . Što ti želim reći. Kad počinješ ućenjem uzmi pošten instrument, jer njegovi zvuci će biti ti koji će te dalje motivirati i vući u svijet muzike na onaj drugi način
Sretno i ne odustaj lako. Ako ti treba podrška tu smo.
Nazad na vrh Ići dole
henri_007




Broj poruka : 32
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 32
Lokacija : Garešnica

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyUto Feb 09, 2010 3:40 pm

E nemam pojma koja je moja..... Kupljena je u Austriji na placu za nekih 50kn..... xD
Nazad na vrh Ići dole
hrmnk
Vredan clan
Vredan clan
hrmnk


Broj poruka : 244
Datum upisa : 18.02.2009
Godina : 61
Lokacija : Zagreb

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Feb 08, 2010 11:58 pm

Neće biti nikakvih problema ako se nakon svirke otpuste žice da ne rade tenziju dok se ne svira. Ja sam tako radio godinama i nikada se vrat nije iskrivio,s time da sam prvih dvadestak godina svirao na Vegasici proizvodnje Muzičke naklade iz Zagreba. Zadnjih Dvadesetak godina sviram na dobroj staroj Eko gitari koja ima ugrađenu šipku i nikad joj nisam otpuštao žice,a nije se savinula ni malo. Inaće ima još jedna velika razlika kod gitara. Klasična ima ravni fingerboard (daščica sa pragovima) dok je kod akustične vrat malo zaobljen kao i kod električne, te je na nju puno ugodnije i lakše svirati prateće akorde i ruka nakon dužeg sviranja ne boli. Nakon cjelonočnog sviranja na Vegasici znalo mi ukočit zglob na šaci ljeve ruke da nisam po tjedan do dva ništa osjetio. Eko gitara mi je baš legla i super sam zadovoljan sa njom.

P.S
Koju gitaru ti imaš

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Log Out




Broj poruka : 20
Datum upisa : 02.01.2010

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Feb 08, 2010 8:13 pm

metalne žice imaju jaču tenziju i u vratu bez šipke ima više mogućnosti da se isti savije više nego da su gore plastične žice...pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
henri_007




Broj poruka : 32
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 32
Lokacija : Garešnica

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Feb 08, 2010 8:06 pm

Hvala na odgovorima. Meni je najvažnije da ne potrgam gitaru, tj. da joj vrat ne iskrivim ili nešto slično......
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin
Skypi


Broj poruka : 4788
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 63
Lokacija : Kućerak u Sremu

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyPon Feb 01, 2010 2:56 am

A gde me nadje prijatelju Zdenko
Dolazim iz svatova gde sam posle stvarno dugo vremena bio kao gost.
Za glavobolju skuvam gorku domacu kafu i u nju nacedim pola limuna.
Prirodan lek koji meni licno pomaze,a o ukusu necu da komentarisem.
Mislim da je ta tvoja macka ukusnija,,, Very Happy Very Happy Very Happy
Pozdrav i postovanje od srca i duse
Henry
Sto se tice Gitare.Stavi zice koje ti odgovaraju.Pravilo je da nema pravila.
Da li ces klasicne plastikaner ili Western-metalne...To je na tebi.Sto kaze
U ruci Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita,Kako je Jimi Xendrix stimao
za neke pesme...ma nezamislivo po teoreticarima....
Savladaj instrument prema svojim mogucnostima i prilagodi ga sebi...
Eto

_________________
Vrlo je tesko znati sve ne znati nista jos je teze
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
henri_007




Broj poruka : 32
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 32
Lokacija : Garešnica

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Jan 31, 2010 10:59 pm

Eto 100 ljudi 100 ćudi.... Ja to pijem i preko tjedna, ne samo nedjeljom,meni to ukusno Smile
Nazad na vrh Ići dole
hrmnk
Vredan clan
Vredan clan
hrmnk


Broj poruka : 244
Datum upisa : 18.02.2009
Godina : 61
Lokacija : Zagreb

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Jan 31, 2010 8:52 pm

Probao sam al gorju stvar u usta nisam stavio, Mislim da i krepana mačka ima bolji ukus.

cat Sad
Nazad na vrh Ići dole
henri_007




Broj poruka : 32
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 32
Lokacija : Garešnica

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Jan 31, 2010 5:58 pm

Hvala pogledat ću Smile


Za mamurluk deci-dva rasola za 15min si ko nov Wink
Nazad na vrh Ići dole
hrmnk
Vredan clan
Vredan clan
hrmnk


Broj poruka : 244
Datum upisa : 18.02.2009
Godina : 61
Lokacija : Zagreb

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Jan 31, 2010 5:38 pm

posjeti ovaj sajt

http://www.forum.hr/showthread.php?t=89160

i malo proguglaj internetom naći ćeš odgovore na svoje pitanje od ljudi koji su imali istih problema i želja ko i ti

Podrav

P.S.
Skypi imaš li kakav dobar recept za mamurluk. glava mi ko bundeva drunken
Nazad na vrh Ići dole
henri_007




Broj poruka : 32
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 32
Lokacija : Garešnica

Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična EmptyNed Jan 31, 2010 4:41 pm

Evo došao sam u posjed jedne staaaare klasične gitare.... sad me zanima dali bi na nju bilo moguće staviti žice od akustične gitare ( dali je to uopće preporučljivo ) ili da stavim normalne žice za klasičnu i učim na klasičnoj?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klasična gitara > akustična Empty
PočaljiNaslov: Re: Klasična gitara > akustična   Klasična gitara > akustična Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Klasična gitara > akustična
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
NOTNI ZAPISI :: Notni zapisi - Forum :: Notni zapisi-EX YU muzike :: Teorija-
Skoči na: